Beskrivning
Drömmer du om att bosätta dig i Åre och vill bo i ett levande område både vinter som sommar så passar denna bostad strålande för dig!
Lägenheten är en fin trerummare som rymmer två sovrum, klädkammare, vardagsrum, kök med matplats, badrum och slutligen en balkong med vackra vyer över Renfjället och Åresjön.
På bekvämt promenadavstånd från lägenheten finns Åre by med alla dess trevliga faciliteter och aktiviteter som erbjuds.
Gillar man också att bada eller fiska så finns Åresjön perfekt beläget precis nedanför boendet.
Bostaden säljs omöblerad och tillträde är möjligt från och med mitten på juni, lagom till sommarens glada dagar.
Välkommen på visning!
Interiör
Välkomnande entré med plats för avhängning till höger. Från hallen sett och första vänster finner vi klädkammaren med bra förvaringsmöjligheter. Dörr i dörr kommer badrummet utrustat med dusch, wc, handfat och handdukstork. Vidare rakt fram finns ett av totalt två sovrum, sovrummet är rymligt och är idag möblerat med säng, skrivbord och garderober.
Om vi istället tar höger direkt i hallen så kommer vi via första dörren på höger sida till det stora sovrummet med utsikt över Åresjön, som idag är möblerat med dubbelsäng och bra förvaring via garderobsvägg.
Vidare genom lägenheten från sovrummet når vi de sociala ytorna med kök, matplats och vardagsrum. Köket är utrustat med induktionshäll, ugn, diskmaskin och fullstor kyl och frys.
Från vardagsrummet når vi också balkongen, som med sitt höga och fria läge ger en härlig utsikt.