Nyproduktion Isea Calaceite
Torrox stad, Torrox kommun
Missa inte din drömbostad! Nu kan du snabbt skapa en bevakning via vår kostnadsfria tjänst och få tips om bostäder i Spanien som passar just dina intressen och behov.
Skapa bevakningModerna lägenheter vid havet med poolområde. Inflytt beräknas till Q2 2023.
Den andra etappen av nyproduktion Isea Calaceite består av lägenheter som byggs i modern, skandinavisk design med stora terrasser. Här bor man med gemensamt poolområde och bara minuter från kusten. Alla lägenheter har terrass med havsutsikt. Bostäderna har 1-3 sovrum, öppen planlösning och stilrena materialval. Första etappen är klar och nu byggs fas två. Pilotlägenheten går att besöka.
Projektet byggs nära kusten i Torrox Costa med ett stort utbud av sandstränder, strandpromenad och restauranger. Grannorten Nerja nås inom 10 minuter med bil. Till Malaga stad och flygplats tar det ca 40 minuter med bil.
Bilderna i annonsen är generella för projektet och avser ingen specifik bostad. Det tillkommer 13% på försäljningspriset (moms och avgifter).
Vi berättar gärna mer om projektet, och hos oss kan du även gå på digital visning.
Visste du att Bjurfors har tillgång till hela utbudet av bostäder till salu på Costa del Sol? Kontakta oss så hjälper vi dig att hitta din drömbostad, helt kostnadsfritt.
I Torrox Costa finns fantastiska stränder, lång strandpromenad och många strandrestauranger. Torrox Costa är en populär kustort tack vare sitt platta läge i ett annars kuperat klipplandskap på östra Costa del Sol. Den välskötta strandpromenaden är en omtyckt mötespunkt för både lokalbor och besökare, oavsett om man vill ta en joggingtur eller koppla av på en uteservering framför havet. Orten har flera långa sandstränder och gott om strandrestauranger med nyfångad fisk och skaldjur. Även internationell gastronomi, glassbarer och caféer finns överallt. Sitt suptropiska klimat är enligt meterologiska undersökningar det bästa i Europa. I området odlas exotiska frukter som mango, avokado och citrusfrukter. Till grannen Nerja tar det bara 10 minuter med bil. För att komma till storstadsutbud ligger Málaga och dess internationella flygplats ca 40 minuter bort med bil. För golfintresserade tar det ca 10 minuter med bil till Baviera Golf.
Bil och buss
All service finns i området
Ansvarig mäklare