Nyproduktion Horus
Torre del Mar stad, Vélez-Málaga kommun
Nyproducerade lägenheter bara 300 meter från havet!
Projektet Horus består av nyproducerade lägenheter bara 300 meter från havet i Torre del Mar! Bakom projektet står en av områdets mest rutinerade byggare.
Bostäderna har 1, 2 eller 3 sovrum. Här bor du med öppen planlösning, modern interiör och stora terrasser med vacker utsikt.
Vissa bostäder har privat trädgård och/eller privat pool.
Det blir ett gemensamt poolområde med saltvattenpool och vackra gröna ytor. Både parkering och förråd ingår i priset, och det kommer att vara förberett för elbilar.
Torre del Mar fortsätter att växa i popularitet på grund av sitt bekväma avstånd till Málaga, sin strandpromenad samt det stora utbudet av restauranger. Detta är en stad som lever året runt och kommunen har även vunnit priser för den höga kvalitén på stränderna. I grannorten Caleta de Velez finns både marina och golfbana.
Lägenheter med 3 sovrum kostar från 290 000€.
Bilderna i annonsen är generella för projektet och avser ingen specifik bostad. Det tillkommer 13% på försäljningspriset (moms och avgifter).
Vi på Bjurfors berättar gärna mer om projektet, och hos oss kan du även gå på visning digitalt. Varmt välkommen att höra av dig till oss!
Du vet väl om att Bjurfors har tillgång till hela utbudet av bostäder till salu på Costa del Sol? Tveka inte att kontakta oss så hjälper vi dig att hitta din drömbostad!
Ansvarig mäklare
Torre del Mar är en kustort som är levande året runt. Här finns ett stort utbud av restauranger, barer, nattliv, shoppingcenter, bio, vattenland och butiker.
Här finns också en flera kilometer lång sandstrand och strandpromenad som kantas av strandrestauranger. Stranden har tilldelats det prestigefulla certifikatet "Blue Flag" tack vare renlighet och kvalitet. Längs den långa, fina strandpromenaden serveras färsk fisk, skaldjur, tapas och solmogna grönsaker.
Strandpromenaden är en samlingspunkt för promenader, jogginturer och cykling. Här i området finns även tennisbanor, padelbanor och vattensporter. Eller varför inte ta en tur till Sierra Nevada och åka skidor?
Till Nerja tar det ca 20 minuter med bil. Malaga stad och flygplats ligger ca 30 minuter bort med bil.