El Madroñal
El Madroñal, Benahavis
Missa inte din drömbostad! Nu kan du snabbt skapa en bevakning via vår kostnadsfria tjänst och få tips om bostäder i Spanien som passar just dina intressen och behov.
Skapa bevakningExceptionell nybyggd lyxvilla!
Ett nybyggt arkitektoniskt mästerverk i El Madroñal, Benahavís. Denna lyxvilla, ritad av den välrenommerade arkitekten Antonio Morillo, omdefinierar exklusivt boende i sluttningarna på Costa del Sol. Med slående design, upphöjt läge samt panoramautsikt över hav och berg erbjuder fastigheten en exklusiv livsstil i ett av södra Spaniens mest säkra och prestigefyllda gated communities.



400 meter över havet ligger El Madroñal, ett exklusivt bostadsområde vid foten av naturparken Sierra de las Nieves. Hit kommer du via Ronda-vägen från San Pedro, och du välkomnas av pampiga lyxvillor med oslagbar utsikt. El Madroñal är en del av Benahavís, en av de mest välbärgade kommunerna längs med hela Solkusten.
Havet och Puerto Banús nås på bara 10 minuter i bil, och Málaga stad ligger endast 40 minuter i bil härifrån.
Bjurfors mäklare i Marbella är lokala experter på bostadsmarknaden och vi kan hjälpa dig att köpa eller sälja bostad i El Madroñal. Välkommen att kontakta oss redan idag!
Passa även på att skapa en bevakning på bostäder i Spanien via vår kostnadsfria tjänst och få tips om bostäder i Spanien som passar just dina intressen och behov.