Hoppa till innehåll

Page is also available in 

Nyproducerade villor med standard som sticker ut

  • 4 rum
  • 392 000 €

Pilar de la Horadada, Pilar de la Horadada

Villas Mar Mayor

  • Nyproduktion
Frånpris:
392 000 €
Antal rum:
4
Antal sovrum:
3
Antal badrum:
2
Byggyta:
120 kvm
Tomtarea:
258 kvm
Ref:
Villas Mar Mayor
Typ:
Villa
Terrass:
Ja
Pool:
Ja

Vill du veta mer om bostaden?

Ansvarig mäklare

Alex Aciobanitei

Sales & New Development Manager

Torrevieja
Alex Aciobanitei

Bevaka bostäder i Spanien

Missa inte din drömbostad! Nu kan du snabbt skapa en bevakning via vår kostnadsfria tjänst och få tips om bostäder i Spanien som passar just dina intressen och behov.

Skapa bevakning

Nyproducerade villor med standard som sticker ut

Moderna villor med tre sovrum, rymliga tomter och uteserveringar i Pilar de la Horadada

Beskrivning

Bjurfors Costa Blanca har nöjet att presentera detta mycket intressanta projekt sammansatt av 12 fristående villor där byggherren ger flera alternativ till beställaren enligt deras önskemål.

Standardvillan står på en tomt på mellan 258 till 279 kvm och har 120 byggda kvm fördelat på en våning, bestående av tre sovrum med inbyggda garderober och två badrum, varav ett av dem en-suite.

Villan levereras med förinstallerad A/C genom kanaler, aerotermiskt system för varmvatten, vitvarupaket och möjlighet att ha en privat pool.

I närheten av villorna hittar du flera restauranger, stormarknader, butiker och apotek. Inom en kort bilresa eller med cykel når du de vackra stränderna i Torre de la Horadada, hamnen, flera köpcentrum eller den välkända golfbanan Lo Romero.

Välkommen att kontakta Bjurfors Costa Blanca för mer information eller för att boka en visning!

Fakta om bostaden

Information

Typ
Villa
Frånpris
392 000 €
Rum
4
Antal sovrum
3
Max antal sovrum
3
Antal badrum
2
Byggyta
120 kvm
Tomtarea
258 kvm

Byggnadssätt

Byggnadstyp
Villa
Byggår
2023

Exteriör

Pool
Ja
Terrass
Ja

Tillval privat pool

Avstånd

Strand
1500 m
Hav
1500 m
Centrum
500 m
Shoppingcenter
200 m
Livsmedelsbutik
200 m
Golfbana
4300 m
Flygplats
50000 m

Om Pilar de la Horadada

Att bo i Pilar de la Horadada

Pilar de la Horadada är en charmig och levande spansk by året runt med lokal fiskhandel, charkuteributik, skola, sportanläggning med simhall och så klart flera riktigt bra restauranger. Längs med huvudgatan finns flertalet caféer och restauranger blandat med livsmedelsbutiker och dagligvaruhandel. Här är det fortsatt främst lokalbefolkning som bor och lever året runt vilket gör att du inte märker av högtrycket på sommarsäsongen på samma vis som i Torre de la Horadada och Mil Palmeras.

Ett genuint spanskt samhälle att trivas i endast några kilometer från de fantastiska sandstränderna nere vid havet. I restaurangväg kan vi varmt rekommendera La Terrazita de Cristobal och El Gallego för köttälskaren, Vinicore Gastrobar för den som söker efter ett gediget utbud av bra viner och goda tapas samt Casa Araez för en superb helgmeny med bra råvaror.

Det hålls marknad varje fredag där spanjorerna traditionellt köper all frukt och grönt för veckan som kommer. Här hittar du även oliver, färska blommor, leksaker och kläder. Marknaden håller öppet mellan 9-14h. 

Har du frågor kring att sälja eller köpa bostad i Pilar de la Horadada? Tveka inte att kontakta våra mäklare i Torrevieja så hjälper vi gärna dig.

Karta

Villas Mar Mayor

Villas Mar Mayor

03190 Pilar de la Horadada

Visa i Google Maps (öppnas i nytt fönster)

Mäklare

Vill du veta mer om bostaden?

Liknande bostäder