Beskrivning
Varmt välkomna till denna fina trerummare på det populära stationsområdet i Centrum. Bostaden genomsyras av stilrena färg- och materialval som ger ett harmoniskt intryck. Här har man ett snyggt kök från Marbodal i öppen planlösning till vardagsrummet. Badrummet är försett med tvättmöjlighet. Sovrummen är ombonade och erbjuder god förvaringsmöjlighet. Det inglasade uterummet är tilltaget och ligger i härligt sydostläge. Här bor man på ett par minuters promenad till stadskärnan och dess utbud. Välkomna att anmäla er till visning!
Interiör
Hall: Välkomnande och möblerbar hall med klinkergolv i svart färgsättning och vitmålade väggar. Här finns förvaringsmöjlighet i form av en skjutdörrsgarderob med spegelpartier. Belysning i taket i form av dimbara spotlights.
Badrum: Stilrent badrum med klinkergolv i svart färgsättning likt hallen och vitt kakel på väggarna. I taket är det dimbara spotlights. Här har man dusch med vikbara väggar i härdat glas, handfat med kommod från Vedum, spegelskåp och toalettstol. Det finns tvättmöjlighet i badrummet i form av tvättmaskin och torktumlare från Siemens. Över tvättutrustningen och den praktiska arbetsbänken är det förvaringsskåp monterade. Insynsskyddat fönster i söderläge.
Vardagsrum: Rymligt vardagsrum med vitbehandlad askparkett och vitmålade väggar. I vardagsrummet finns goda möbleringsmöjligheter för både matbord och soffgrupp. Fönsterpartier i både öster- och söderläge gör rummet ljust.
Kök: Modernt kök från Marbodal i öppen planlösning till vardagsrummet. De vita köksluckorna matchas snyggt mot arbetsytan i grå laminat och det vita kaklet. Bra arbetsbelysning i form av spotlights under överskåp. Här finns en praktisk köksö som ger ytterligare förvarings- och arbetsmöjligheter. Den maskinella utrustningen är i rostfritt utförande från Siemens och består av diskmaskin, induktionshäll, ugn, mikrovågsugn samt kyl och frys i fullhöjd. Från köket nås bostadens tilltagna och inglasade uterum om ca 12 kvadratmeter i härligt sydostläge.
Sovrum: Ombonat sovrum med vitbehandlad askparkett och vitmålade väggar. Här ryms säng och skrivbord. Förvaringsmöjlighet i form av en garderob. Fönster i norrläge.
Sovrum: Stort sovrum som nås från vardagsrummet. Även i detta sovrum är det vitbehandlad askparkett och vitmålade väggar. Här ryms med enkelhet en dubbelsäng och det finns bra förvaringsmöjligheter i form av en skjutdörrsgarderob. Fönster i både norr- och österläge.