Hoppa till innehåll

Välplanerad och yteffektiv 3:a – balkong med högt läge!

  • Såld, 2025-05-09
  • 92,1 kvm
  • 3 rum
  • 4 875 000 kr

Frösunda, Solna

Gustav III:s Boulevard 49

Slutpris:
4 875 000 kr
Avgift:
5 133 kr*
Antal rum:
3
Boarea:
92,1 kvm**
Typ:
Lägenhet
Våningsplan:
4 av 6
Hiss:
Ja
Balkong:
Ja

*I avgiften ingår värme, vatten samt Kabel-tv (basutbud + 8 valfria kanaler) & Bredband (250/250 Mbit/s via fiber).

**Areauppgifter enligt ekonomisk förvaltare.

Ansvarig mäklare

Gurvinder Singh

Fastighetsmäklare / Franchisetagare

Bjurfors Solna
Gurvinder Singh

BOKA EN KOSTNADSFRI VÄRDERING

Vill du också sälja din bostad?

Fyll i formuläret nedan så hjälper vi dig!

Om Frösunda

Att bo i Frösunda

Perfekt läge för dig som vill bo nära naturen, storstadspuls och goda kommunikationsmöjligheter. I området finns matbutik, café, frisör, blomsterbutik, kemtvätt och restauranger.

Du har även nära till Strawberry Arena som invigdes under 2012 som är byggd för att kunna anpassas till alla typer av evenemang. Här finns även nordens största shoppinggalleria kallad ”Mall of Scandinavia” som erbjuder det mest innovativa inom mode, mat, teknik, sport och design.

Du som bosätter dig i Frösunda får även glädje av de korta avstånden till Stockholm city och till centrala Sundbyberg och Kista. Från Solna station tar det inte mer än 4 minuter till Odenplan och 7 minuter till Stockholm T-central med pendeltåg. Pendeltåget kompletteras med tvärbanan och flera busslinjer. Du som bilpendlare kommer att uppskatta att det är lätt att ansluta sig till motorvägen. Bra bussförbindelser finns även från Järva Krog in till stan. Till Arlanda kan du raskt ta dig med flygbussar eller pendeltåget.

Gillar du att motionera och vara ute i naturen finns det gott om fina strövområden inom gångavstånd, såsom Hagaparken, Brunnsviken, Bockholmen och Ulriksdals slottspark. För inomhusaktiviteter finns flera träningsmöjligheter i närområdet, bland annat Nordic Wellness, STC samt det nyöppnade SATS. Dessutom har yogastudion Abhaya Studio nyligen öppnat, och i Solna Simhall erbjuds både simning och gymträning. I området ligger också Ulriksdals golfbana för den golfintresserade.

Köpa, sälja eller värdera bostad i Frösunda? Kontakta våra mäklare i Solna! Passa också på att anmäla dig till vår kostnadsfria söktjänst Boagenten som hjälper dig att hitta ditt drömboende.

Mäklare

Ansvarig mäklare

Gurvinder Singh, Bjurfors Solna
Kampanjbild Boneo