Hoppa till innehåll
Huset från trädgårdssidan

En tidlös klassiker i toppskick med generösa ytor och kvaliteter som imponerar.

  • Såld, 2025-09-11
  • På förhand
  • 198 kvm
  • 7 rum
  • 8 150 000 kr

Åbolid, Jönköping

Åbolidsringen 59

Slutpris:
8 150 000 kr
Antal rum:
7
Boarea:
198 kvm*
Tomtarea:
871 kvm
Typ:
Friliggande villa

*Areauppgifter enligt taxeringsinformationen

På Förhand – Vad är det?

På Förhand ligger bostäder som av olika anledningar inte är ute till försäljning just nu men som kan komma att säljas om förutsättningarna är rätt.

Läs mer om På Förhand

Ansvarig mäklare

Nathan Efram

Fastighetsmäklare / Franchisetagare

Bjurfors Jönköping
Nathan Efram

BOKA EN KOSTNADSFRI VÄRDERING

Vill du också sälja din bostad?

Fyll i formuläret nedan så hjälper vi dig!

Film

När läget är avgörande!

Om Åbolid

Att bo i Åbolid

Åbolid ligger norr om Bymarken. Med lika vacker utsikt över stadens sjö växte området fram från 90-talet och har sedan dess mestadels bebyggts av fina radhus, parhus och villor. Området är känt för att vara attraktivt och kanske är det inte så konstigt då det endast är tre kilometer in till stadens mittpunkt. Härifrån har man härlig utsikt över Vättern ända bort till Huskvarna. Här kan man lika väl lämna bilen hemma för bussar går tätt och kommunikationerna är utomordentliga. Med direkt närhet till välsorterad mataffär och bageri gör området oerhört bekvämt. Dessutom finns några av stadens bästa skolor i omgivningarna.

Köpa, sälja eller värdera bostad i Åbolid? Kontakta Bjurfors mäklare i Jönköping! Passa också på att anmäla dig till vår kostnadsfria söktjänst Boagenten som hjälper dig att hitta ditt drömboende.

Mäklare

Ansvarig mäklare

Nathan Efram, Bjurfors Jönköping
Kampanjbild Boneo