Hoppa till innehåll
Södra vägen 21

  • Såld, 2025-06-24
  • På förhand
  • 131 kvm
  • 4 rum
  • 5 300 000 kr

Halmstad - Söder, Halmstad

Södra Vägen 21

Slutpris:
5 300 000 kr
Avgift:
7 314 kr*
Antal rum:
4
Boarea:
131 kvm**
Typ:
Lägenhet
Våningsplan:
2 av 4
Hiss:
Ja
Balkong:
Ja

*inkl värme, vatten, internet och basutbud tv.

**Uppgifter från bostadsrättsföreningen

På Förhand – Vad är det?

På Förhand ligger bostäder som av olika anledningar inte är ute till försäljning just nu men som kan komma att säljas om förutsättningarna är rätt.

Läs mer om På Förhand

Ansvarig mäklare

Nils Bäckström

Fastighetsmäklare / Franchisetagare

Bjurfors Halmstad
Nils Bäckström

BOKA EN KOSTNADSFRI VÄRDERING

Vill du också sälja din bostad?

Fyll i formuläret nedan så hjälper vi dig!

Om Halmstad - Söder

Att bo i södra Halmstad

Centralt men ändå ostört och med egen identitet. Med sitt centrala, bara tio minuters promenad från centrum, men ändå ostörda läge utmed Nissan är Söder ett av Halmstads allra mest attraktiva bostadsområden. Söder i Halmstad håller snabbt på att förvandlas till en centrumnära del av staden med ett modernt och exklusivt boende. Samtidigt kommer den charm och småskalighet som idag präglar området att finnas kvar.

Det centrala läget samt närheten till Nissan och havet tas tillvara för bostadsbebyggelse. Med de nya bostadskvarter som nu växer upp på Söderkaj tar Halmstad ett steg mot att vända ansiktet mot vattnet.

Närheten till havet och naturen tar sig också uttryck i Prins Bertils stig som längs Nissan löper rakt genom Söderkaj. Naturstigen leder vidare genom Aleskogen, förbi Simstadion ut mot Grötvik och Tylösand.

Köpa, sälja eller värdera bostad i södra Halmstad? Kontakta våra mäklare i Halmstad! Passa också på att anmäla dig till vår kostnadsfria söktjänst Boagenten som hjälper dig att hitta ditt drömboende.

Mäklare

Ansvarig mäklare

Nils Bäckström, Bjurfors Halmstad, Falkenberg
Kampanjbild Boneo